Šik i starší věkem

Pro dobrou pohodu

Naučme se usmívat. Postavme se před zrcadlo, dojme koutky do rohlíčku a chvíli se na sebe dívejme. Určitě se za chvíli dostaví nádherný úsměv a ten si zachováme i po celý den, čímž odzbrojíme případné protivy, které během dne potkáme.

Neseďme nečinně s chmurnými myšlenkami, vezměme pěknou knihu, pojďme do kina nebo divadla, či na koncert, pokud zůstaneme doma, tak nezahálejme a pojďme háčkovat, plést, vyšívat a určitě jakákoliv činnost nedovolí černé myšlenky.

A v neposlední řadě nezapomínejme na své přátele. Scházejme se, sdělujme si a pokud nás něco trápí, podělme se. Podělme se ale i o radost, neboť vše, co prožíváme je odraz naší duše a nedovolme, aby se do ní vedral stín.

Život je dar, co byl nám dán, je to radost, je to starost, je to láska, je to zklamání, je to naděje, je to vyznání, štěstí, úsměv, láska, milování, jsou to věci, co náš život změní. Život máme pouze jeden, buďme milí, zdraví, ať návštěva zde vyplatí se.... jsme tu hosté, to je dáno, žijme krásně, je nám to přáno, žádný smutek nebo slzy, ale úsměv a radost v srdci, to je náš život...