Tato slova, byste určitě měli odstranit ze svého slovníku!


Jen tak trochu vnitřní harmonie.

Pryč s negativními slovy

V životě se každému z nás už naskytly chvíle kdy jsme byli smutní, zklamaní, vyčerpaní, ale i zděšeni z věcí, které se dějí kolem nás. Když takové situace nastanou, řekneme někdy věci, které bychom jindy neřekli. Na náš život mají v dnešní době největší vliv slova, ať už jsou to slova rodičů, známých, nadřízených v práci, ale i všeobecná slova, která si vyslechneme při běžném rozhovoru s přáteli. Stejně na nás mají vliv i slova, která vyřkneme my sami.

Každý z nás si chce udržet pozitivní energii a pouze ty dobré myšlenky, které nám vykouzlí úsměv na tváři. Měli byste si uvědomit, která slova Vám tento pocit udrží a které Vás naopak obírají o dobrou náladu. Pokud se Vám zdá, že jste v nedávné době více a více vyčerpaní, smutní či frustrovaní, je zde několik slov, které byste měli zcela ignorovat a nepoužívat je, abyste si dobrou náladu a pozitivní myšlenky udrželi.

Tato slova, byste určitě měli odstranit ze svého slovníku.

Ne

Své myšlenky zkuste formulovat tak, abyste se vyhnuli používání tohoto slova. Samozřejmě jsou situace kdy slovo ne, je ve Vašem slovníku potřebné. Co se ale týká nových věcí, zkušeností či zážitků, sem slovo ne nepatří.

Nenávidím

Toto slovo vyjadřuje náš maximální destruktivní pocit, který právě prožíváme. I když se nám to zdá jako slovo, které slyšíme běžně, neměli byste ho říci ani ze žertu. Takové vyjádření pocitu může mnoho lidí kolem Vás zranit, aniž bychom si to uvědomili. Pokud to opravdu není nutné, zkuste nenávidím nahradit jiným slovem.

Proklínám

Slovo proklínám má největší vážnost v celém energetickém sektoru. Určitě jste už viděli pohádku nebo film, kde bylo toto slovo zmíněno a pak se následně stalo něco velmi špatného. Není to pouze výmysl, při používání tohoto slova se může stát, že reálně poškodíte osobu, proti níž jste toto slovo použili. Berte však na vědomí, že síla tohoto slova se může obrátit i proti Vám.

Problém

Z častého používání slova problém se může stát, že se na Vás nějaký problém opravdu nalepí. Pokud máte v životě menší potíže a nevíte si s nimi poradit, neberte je jako problém, ale jako možnost nalézt řešení. Věci či situace, které nám do života přivedou starosti jsou přítomny téměř denně, měli byste se s nimi poprat a brát je jako výzvu překonat sami sebe.

Chudoba

Jedno ze slov, které má největší vliv na tvorbu našich myšlenek. Měli byste si uvědomit, že bohatí lidé nestavějí ekonomiku nad rámec všeho, co se v jejich životě děje. Finanční gramotnost je velmi důležitá věc a je pro Vás jen přínosem, neměli byste se však na finance dívat se strachem. Pokud slovo chudoba používáte často, zafixuje se Vám a zavře Vám dveře před různými finančními možnostmi.

Smrt

Slovo smrt má na naše smýšlení a pocity negativní vliv. Zbavuje nás vitality, ubírá o pěkné vzpomínky, dokonce dokáže vyvolat i deprese. Aby k takovým věcem ve Vašem životě nedocházelo, zkuste slovo smrt ze svého slovníku zcela vymazat.

Sakra

Většina lidí toto slovo používá téměř každý den. Sakra a všechny ostatní slova od toho odvozené, jsou silným magnetem pro špatnou energii. Pokud nechcete, aby Vaše úsilí selhalo, toto slovo nepoužívejte, nebo se ho snažte alespoň omezit.

Nikdy

Každý z nás přece zná rčení "Nikdy neříkej nikdy". Dokonce ani v dobrém slova smyslu bychom ho neměli používat. Když člověk řekne nikdy, sám si tak ničí vnitřní harmonii a zároveň se tak obírá o životní energii.

Smůla

Řadí se mezi slova, která jsou doslova doprovázena negativní energií a pochmurným charakterem. Slovo štěstí nás naopak nabádá k úsměvu a k pozitivnímu vnímání situací a věcí, které se kolem nás dějí.

Únava, unavený

Můžete být opravdu unavený z práce, ze školy nebo ze situace ve Vaší rodině. Toto přece všichni známe a chápeme. Měli byste však vědět, že fráze "Jsem unavený," Vás připravuje o vitalitu a chuť do života. Slovo únava by se ve vašem slovníku nacházet opravdu nemělo a měli byste se snažit ho co nejdříve odstranit.

Blázen

I když se nám zdá toto slovo neškodné a hravé, není to úplně tak. Používáním tohoto slova přikládáte starosti nejen sobě ale i svému okolí. Zkuste ho nahradit nějakým jiným příznačnější slovem, které Vás tolik nebude nutit přemýšlet, zda jste udělali správné rozhodnutí nebo bylo naopak velmi špatné.

Nemohu

Téměř všechna slova začínající na "ně" a "ne" velmi ovlivňují sílu řeči. Pokud se u Vás opakují denně, podvědomě si budete myslet že jste selhali a věci, které jste si umínili nedokážete. Je lepší říct "Zkusím to znovu", než používat zápory.

Beznadějně

Pokud se na některé situace podíváme zpětně, s odstupem zjistíme, že opravdu nebyly až tak těžké a komplikované, jak jsme si v té chvíli mysleli. Když máte špatný den v práci, neměli byste zapomínat na to, že to byl pouze jeden špatný den a ne celý život. Aby ve Vašem životě více nedocházelo k potížím a komplikacím, tomuto slovu se vyhněte.

Přiznejme si, že všichni jsme už alespoň jedno z těchto slov někdy řekli. Někdy prostě nastanou situace, kdy si neumíme pomoci jinak a tato slova prostě vyslovíme. Měli byste však myslet na to, že slova, která jsou řečena mají občas větší váhu než si sami myslíme. Zkuste tyto negativní slova nepoužívat a raději je zaměňte za jiná. Přece jen k tomu, abychom byli šťastní, nejprve potřebujeme začít od sebe a od své pohody.

Vloženo z <https://prosvet.cz/pozor-techto-13-slov-byste-nemeli-nikdy-vyslovovat-protoze-vas-obiraji-pozitivni-energii-vnitrni-harmonii/>